Spotkanie czytelnicze z Panem Poetą

07. 12. 2023 r gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa. Tym raz odwiedził nas pan Michał czyli PAN POETA ! Jest on autorem krótkich, ale edukacyjnych bajek do czytania dla dzieci, które zostały wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku. Pan Poeta zadebiutował książką „Kura, co tyła na diecie”. W przeciągu roku od debiutu ukazały się jeszcze cztery tytuły autora.

Obecnie Pan Poeta prowadzi spotkania autorskie dla dzieci, które angażują, bawią i zachęcają do czytania najmłodszych. Krótkie bajki do czytania autorstwa pana Michała są pretekstem do wciągnięcia dzieci w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów. Właśnie w takim spotkaniu miały okazję brać udział nasze kochane przedszkolaki. Podczas spotkania dzieci bawią się poezją. Bohaterowie dosłownie sami czytają swoje bajki opowiadając o emocjach, niedoskonałościach i przeżyciach. W trakcie odwiedzin Pana Poety dzieci mają okazję posmakować troszkę czytania, nieco zabawy, odrobiny ruchu a także pracy twórczej.

To spotkanie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Panie Michale, dziękujemy za poświęcony nam czas i zaangażowanie w wykonywaną przez siebie pracę !!!