Poznajemy Niemcy

Realizując plan pracy przedszkola na rok szkolny 2023/2024 poznajemy różne kraje. Tym razem dzieci zapoznały się z naszymi sąsiadami czyli Niemcami. Dzieci dowiedziały się jak nazywa się stolica Niemiec, czy jest to kraj większy od Polski a także zapoznaliśmy się z samochodami produkowanymi w tym właśnie kraju. Szczególnie podobało się to chłopcom, którzy chętnie zgadywali kolejne marki samochodowe, zaznaczając jakim samochodem jeżdżą mamusie czy tatusiowie :) Rozmawialismy także o Baśniach braci Grimm, które Tygryski doskalonale znały. Słuchaliśmy utworów muzycznych Ludwiga Van Beethovena, po czym dzieci wypowiadały się na temat uczuć jakie im towarzyszyły podczas wysłuchiwania melodii. Na koniec zajęć wykonaliśmy flagę Niemiec.