„Szkolne przygody Gangu Mocniaków”

Nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”. Program ma na celu zmotywować dzieci do odkrywania wiedzy na zdrowego odżywiania, zapewniając im przy tym świetną zabawę i co najważniejsze jak zachęcić przedszkolaki do jedzenia dużej ilości warzyw, owoców oraz picia wody. Nasze "Smerfy" z radością wykonywały zadania przygotowane w ramach realizacji programu. Każde dziecko otrzymało do domu "Dziennik kulinarnych Mocniaków", który mamy nadzieję zmotywował dzieci, a przede wszystkim rodziców do przygotowywania każdego dnia "Talerza Zdrowego Żywienia". W dzienniku dzieci mogły zaznaczać za pomocą naklejek codzienne przygotowanie zdrowych potraw, przekąsek. Dzięki pluszowym bohaterom, które odwiedziły naszą grupę: woda Werka, banan Beniek, nutella Krzyś, jajko Julek, oranżada Ola, awokado Adaś poznały jak komponować zbilansowane posiłki. Do naszego kącika książek dołączyła książka Pauliny  Piątkowskiej „Gang Mocniaków" - Witamina formę trzyma”, której dzieci chętnie słuchają, dzięki przygodom bohaterów utrwalają się w przekonaniu jak ważne są zdrowe posiłki.