Wizyta w Miejskiej Bibliotece

15 marca Pieguski odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Garwolinie, już od progu przywitała nas pani Magda, która opowiedziała nam jak funkcjonuje biblioteka.   Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. A to dopiero początek wspólnych zabaw, gdy już wszyscy wygodnie zasiedli w Biblioteczne Sali zabaw Pani Magda przeczytała dzieciom dwie książeczki, jedna była w formie teatrzyk  Kamishibai, a druga to książka elektroniczna pt. "Praktyczny Pan" Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel.

Teatrzyk Kamishibai tk-R04 - RisprintPraktyczny pan - Jędrzejewska-Wróbel Roksana | Książka w Empik

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze, nie zabrakło zabaw w kulkowym basenie, jazdy na biegunowym koniu, oraz szaleństw według własnego pomysłu.

Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w Miejskiej Bibliotece, ale na pewno nie ostatnia, na zachętę każdy przedszkolak dostał książkę oraz kartę na zbieranie naklejek.

Następna wizyta w Bibliotece to 29.04.2024