Dzień Książki

"W przedszkolu naszym jest książek wiele i każda z nich jest naszym przyjacielem"

Dzień Książki to wyjątkowe święto, które obchodzimy na całym świecie. To czas, kiedy książki stają się bohaterami, a czytanie nabiera magicznego charakteru. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, a także są cudownym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Tego dnia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć przedstawicielkę Księgarni "Mądra sowa". Pani Grażynka przedstawiła dzieciom kilka ciekawych pozycji książkowych związanych z emocjami. Nasze przedszkolaki z chęcią wysłuchiwały czytanych opowiadań a także wypowiadały się na tematy określone w książkach.
W dalszej części obchodów Dnia Książki przedszkolaki stworzyły Lapbooki, czyli książeczki tematyczne, w których zgromadzone zostały wiadomości na określony temat. Dzieci wykonywały ją dowolnie dobierając elementy oraz wyróżniając najważniejsze treści.

Ogromnie dziękujemy Księgarni "Mądra Sowa" za poświęcony nam czas i zaangażowanie w promowanie czytania wśród najmłodszych.