"Spotkanie z zawodem" - przedszkolaki zdobywają wiedzę o zawodach

Przedsięwzięcie edukacyjne zostało opracowane na rok szkolny 2018/2019 i przeznaczone jest dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych placówki dostosowując go do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny co uwidocznione jest w ich spontanicznych zabawach oraz opowieściach. Dzielą się one informacjami z innymi dziećmi.  Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy naszych podopiecznych na temat różnych zawodów, polegać ma na organizowaniu w naszej placówce spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Bardzo ważną rolę w tych zajęciach odegrają zaproszeni goście oraz zorganizowane wyjścia/wyjazdy, których celem będzie poznanie specyfiki pracy poznanych zawodów.

07.06.2019 r. dzieci z grupy „Smerfy” udały się na zaproszenie Taty Michałka Pana Łukasza Domaszczyńskiego na plac nauki jazdy dla kierowców. Pan Łukasz, który jest instruktorem nauki jazdy opowiadał o swoim zawodzie. Zapoznał szczegółowo nasze przedszkolaki w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem oraz motorem. Zwracał uwagę na to, aby podczas podroży samochodem pamiętać o zapięciu pasów, odpowiedniej prędkości i zachowaniu ostrożności podczas jazdy i postojów. Samochód, którym udajemy się w daleką drogę powinien przejść dokładny przegląd techniczny. Przypomniała, że dzieci do dwunastego roku życia lub do czasu osiągnięcia 150 cm wzrostu, powinny podróżować w samochodzie w specjalnych fotelikach. W celach bezpieczeństwa należy dodatkowo zablokować boczne drzwi od strony dziecka. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość przejażdżki samochodem oraz motocyklem, co było dla nich niewątpliwą atrakcją…

 Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Łukaszowi Domaszczyńskiemu za zaangażowanie i przybliżenie dzieciom swojego zawodu.