"Żarty, żarciki, czyli beczka śmiechu na Dzień Uśmiechu"

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tuż po przyjściu dzieci, które wstały nie w humorze, mogły zabrać ze sobą do sali uśmiech, który Pani umieściła na drzwiach wejściowych :). Zaraz po śniadaniu każdy przedszkolak otrzymał uśmiechniętą opaskę i tak zaczęliśmy nasz wesoły dzień. W tym dniu tym obowiązywała również zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust i jesteśmy mili, uprzejmi dla innych oraz zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Dzień uśmiechu był równiez dniem żółtym, który wiąże się z realizajcą projektu pt. "Matematyka w kolorach".  Wspólnie zagraliśmy w "uśmiechniętą grę z figur geometrycznych", wykonaliśmy ordery uśmiechu. Nie mogło zabranąć również żółtych balonów z uśmiechnięta buzią, dzięki którym zabawa była ciekawsza. Dzieciom bardzo spodobał się ten dzień i wprowadzamy coraz to więcej elementów z jego obchodów do życia codziennego.