Misiowy wolontariat- czas start!

"Pszczółki" rozpoczęły Misiowy Wolontariat. Jest to moduł, w którym Mały Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Misiowy wolontariat pokazuje, że codzienność przedszkolaka to świat zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Wszystko poprzez dobrą zabawę z pluszowym przyjacielem jako przewodnikiem. Cały rok będą prowadzone różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie. Mały Miś poprzez bajki i wierszyki pokaże, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Zachęci do działania rodziców dzieci, by wspólnie zrobić coś dobrego dla lokalnych społeczności lub włączyć się do działań o ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym charakterze.

Akcje charytatywne w przedszkolu  „Akademia Pana Kleksa”:

- Przez cały rok organizujemy zbiórkę nakrętek

- W dniach 30.09- 04.10 organizowaliśmy zbiórkę pt. „Pomóżmy Uli wygrać z chłoniakiem”(www.siepomaga.pl)

- W dniach 07.10.2019r – 19.10.2019r. organizowaliśmy zbiórkę mokrych chusteczek dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

- Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia będziemy prowadzić zbiórkę w ramach akcji: „Szlachetna Paczka” i „Góra Grosza"

Bardzo dziekujemy wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom za aktywny udział w dotychczasowych akcjach charytatywnych! Jednocześnie zachęcamy do dalszego działania! Akcja zbierania nakretek cały czas trwa!:)