Grupowy Kącik Ziołowy :)

Zioła obecne są w naszym życiu od zawsze. Używamy ich do leczenia, jak i na co dzień w kuchni. Zioła zaliczane są do roślin leczniczych, gdyż posiadają substancje, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Dlatego też Pszczółki postanowiły założyc ogródek ziołowy w swojej sali. Przed rozpoczęciem prac ogrodniczych przedszkolaki próbowały odpowiedzieć na pytanie do czego służą zioła. Udało się wspólnie ustalić, że rośliny te posiadają walory zdrowotne i smakowe oraz zapachowe. Dzieciom najbardziej znana jest mięta, którą stosuje się i uprawia w wielu domach. Mięta to roślina o przepięknym zapachu, smaku i aromacie. Najpierw dzieci oglądały nasiona, dotykały ich, wąchały i opisywały ich wygląd. Nastepnie każde dziecko bardzo dokładnie oderwało listki mięty od łodygi. Wszystkie listki ułożyliśmy na tacy i ustawiliśmy w naszym kąciku ziołowym do wysuszenia. W naszym kąciku znalazła swoje miejsce również piękna lawenda. W ziołolecznictwie lawenda znana jest między innymi ze swoich właściwości uspokajających i antybakteryjnych. Wspólnie zdecydowaliśmy, że musimy koniecznie wzbogacić nasz kącik ziołowy o inne, cudowne zioła.