Grzybobranie na polanie, czyli dzień brązowy w naszym przedszkolu

Dzień 21 październik został ogłoszony Świętem Grzyba. Dzieci z naszego przedszkola o tym nie zapomniały i w tym dniu przyjrzały się im bliżej. Dzieci podobnie jak sala zostały udekorowane „grzybowymi” opaskami, więc w przedszkolu roiło się od borowików. Tego dnia dzieci dowiedziały się z jakich części składa się grzyb, poznały różne odmiany grzybów i dowiedziały się jakie są ich różnice w wyglądzie. Teraz już wiedzą, że  grzyby pomimo kuszącego zapachu i wyglądu, mogą być bardzo trujące i  nigdy nie należy ich zrywać bez obecności dorosłego, który  zna się na ich odmianach. Podczas zajęć przedszkolaki układały grzybowe domki od najmniejszego do największego oraz dopasowywały krasnoludki do swoich domków. Tworzyliśmy również grzybowe rytmy.  Dla utrwalenia nazw grzybów odbyło się również wiele zabaw ruchowych. Na koniec wspólnie doszliśmy do  wniosku, że dzieci nie powinny spożywać grzybów, ponieważ są co prawda smaczne, ale nie mają żadnych wartości odżywczych i są ciężkostrawne. Niech zdobią nasze lasy.