Poznajemy pracę i trud strażaka

4 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa Pana Wojtka, który jest strażakiem. Wizyta strażaka w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy o tym , że nie tylko gasi pożary, ale również udziela pomocy ludziom podczas niebezpiecznych sytuacji np: wypadków samochodowych, powodzi. Jak zawsze najwieksze zaintersowanie wzbudziło wyposażenie jakim dysponuje każdy strażak. Chętne przedszkolaki mogły przymierzyć hełm strażacki, potrzymać węża, z którego w czasie pożaru tryska woda, obejrzeć krótkofalówkę, za pomocą której komunikują się w czasie akcji strażacy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu Wojtkowi za wizytę i życzyły wytrwałości w codziennej pracy.

Wrażenia jakie dostarczył nam Pan Wojtek na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Serdecznie również dziekujemy Pani Marcie Moch za zorganizowanie nam tego spotkania. :)