Obrady Optymistycznego Sejmu

W środę,  20 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. W największej sali przedszkolnej trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek, wicemarszałkowie  wraz z sekretarzem czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad. Tematyka dotyczyła wszystkich przedszkolaków. Posłanki i Posłowie w białych bluzkach, koszulach a nawet krawatach - prezentowali się niezwykle uroczyście. Optymistyczna Izba z całą powagą odśpiewała hymn Polski i hymn naszego przedszkola, przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie debatowała na temat zachowania w przedszkolu. Marszałek udzielała głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się jak w przedszkolu zachować się należy, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos, skrupulatnie notowany na tablicy. Obrady Optymistycznego Sejmu to już tradycja naszego Przedszkola. Obrady odbywają się w ramach realizowanego przez nas Ogólnopolskiego Programu Wychowawczego Optymistyczne Przedszkole.