Marzycielska poczta :)

MARZYCIELSKA POCZTA to ogólnopolska akcja internetowa, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl znajdują się profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Dzieci z naszego przedszkola włączyły się również do tej pięknej akcji. Wszystkie grupy obrały profil dziecka chorego i indywidualnie, grupowo, a nawet z pomocą rodziców wykonały kartki pocztowe. Staramy się pozytywnie wpływać na wychowanie naszych przedszkolaków, uwrażliwiać ich na trudną sytuację rówieśników, na ich potrzeby i krzywdę. Chcieliśmy wykonanymi przez dzieci pracami wzbudzić radość i uśmiech na twarzach dzieci zmuszonych do ciągłej rehabilitacji, częstych pobytów w szpitalu. Nasze sześciolatki to już zupełnie duże i wrażliwe dzieci, które postanowiły spełnić jedno z marzeń Martynki i podarowały jej swoje przepiękne prace wykonane specjalnie z myślą o dziewczynce. „Pszczółki” bardzo przejęły się historią Martynki, dlatego ze wszystkich sił starały się, aby ich prace były kolorowe i wesołe. Chciały, aby ich nowa koleżanka cieszyła się i podziwiała kartki, które od nas otrzyma. Bardzo zależało im na uśmiechu dziewczynki. Z pewnością dalej będziemy śledzić losy Martynki na stronie internetowej, a przede wszystkim mocno trzymać kciuki za jej powrót do zdrowia.