Dzien Pluszowego Misia :)

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My również uczciliśmy je w naszym przedszkolu. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka- honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach. „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy „ Miś brązowy i miś biały” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Po tym miłym wstępie, w przystępny dla dzieci sposób, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami- misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań. Na koniec każdy przedszkolak i jego miś otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.