,,Dzień dobrej bajki"- Międzynardowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawianiu się nie tylko w opowieściach ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci rozbudzają wyobraźnię i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura.
To wyjątkowe święto dla dzieci, obchodzone jest w uroczysty sposób. Organizowane są bale przebierańców na które dzieci przebierają się za swoich ulubionych bohaterów.
W naszej grupie zorganizowany został konkurs plastyczny  z najbardziej znanymi bajkami.
Ponadto w naszej grupie zoorganizowaliśmy ,,Teatrzyk kukiełkowy", gdzie dzieci wraz z Paniami wykonały bajkę
pt.,,Czerwony Kapturek". Zabawy i uśmiechu tego dnia nie było końca!