„Szkolne przygody Gangu Swojaków”

Nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „Szkolne przygody Gangu Swojaków”. Program ma na celu zmotywować dzieci do odkrywania wiedzy na temat piękna przyrody i żyjących w niej zwierząt, zapewniając im przy tym świetną zabawę i co najważniejsze jak zachęcić przedszkolaki do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Nasze "Smerfy" z radością wykonywały zadania przygotowane w ramach realizacji programu. Każde dziecko otrzymało do domu "Dziennik Troskliwego Odkrywcy", który mamy nadzieję zmotywował dzieci, a przede wszystkim rodziców do spędzania wraz z dziećmi chociaż kilkanaście minut dziennie na świeżym powietrzu. W dzienniku dzieci mogły zaznaczać za pomocą naklejek wykonane zadania: spacer, obserwacja drzew, liści, ptaków, czy też pisanie patykiem po ziemi. Dzięki pluszowym bohaterom, które odwiedziły naszą grupę: żółw Zenek, bocian Bolek, meduza Milena, sikorka Sonia, rak Romek oraz wiewiórka Wiola poznały zagrożone gatunki zwierząt oraz jak je chronić. Do naszego kącika książek dołączyła książka Renaty Piątkowskiej „Gang Swojaków" - O tym, że pomoc ma moc”, której dzieci chętnie słuchają, dzięki przygodom bohaterów utrwalają się w przekonaniu jak ważna jest pomoc.