"Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników..." - Dzień Górnika

W piątek 3 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika . Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat jego ciężkiej pracy.  Nasi najmłodsi z uwagą słuchali historii na temat powstania węgla oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat pracy oraz munduru galowego górnika. Wysłuchały także opowieści na temat dobrego ducha kopalni „Skarbnika” oraz patronki górników św. Barbary. Dzieciom najbardziej spodobały się zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla . Na koniec wykonały wspaniałe prace plastyczne. Ten dzień był dla naszych podopiecznych ważną lekcją, która uświadomiła im jak ważna, niebezpieczna i trudna jest praca górnika. Wszystkim Górnikom kopalni i ich rodzinom oraz Paniom Basiom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze.