"Spotkanie z zawodem" - przedszkolaki zdobywają wiedzę o zawodach

26 maja nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Pani Pauliny Jończyk architekta krajobrazu i zieleni.  Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze znaczeniem zawodów - ogrodnika, architekta krajobrazu, z czynnościami, zadaniami jakie w swojej pracy wykonuje. „Smerfy” dowiedziały się, jakie niezbędne narzędzia wykorzystuje podczas wykonywania projektu ogrodu, jak i te, które używa podczas pracy w ogrodzie.  W kolejnej części przystąpiliśmy do wspólnego sadzenia roślin. Poznaliśmy nasiona m.in: trawy, mięty, bazylii oraz kwitów wabiących motyle. Pani Paulina przekazała nam ważne informacje dotyczące pielęgnacji roślin. W szczególności, kiedy i jak podlewać, gdzie ustawić doniczki, aby rośliny miały odpowiednie warunki do wzrostu itp. Obiecaliśmy, że będziemy się nimi opiekować jak prawdziwi ogrodnicy. Pani Paulina za zaangażowanie w prace przedszkolne została odznaczona tytułem „Ambasadora Happy Kindergarten”!!! Dziękujemy!