Udział w akcji #SzkołaDoHymnu 2022

Już po raz kolejny uczestniczymy w akcji "Szkoła do hymnu".
Nasze przedszkolaki wspólnie z nauczycielami, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność przedszkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  → Czy wiesz, że...
Mazurek Dąbrowskiego jest jednym z najbardziej tanecznych i skocznych hymnów narodowych w Europie.
Stał się oficjalnym hymnem Polski od 26 lutego 1927 roku.
Autor muzyki do słów Józefa Wybickiego wciąż pozostaje nieznany. Jednak nie ma wątpliwości, co do tego, że nasz hymn wyróżnia się muzycznie na tle Europy. Na początku XX wieku, kiedy zastanawiano się, który utwór może być naszym hymnem narodowym, czy Mazurek Dąbrowskiego, czy Rota, czy może Bogurodzica, to uznano się, że najlepszy będzie Mazurek Dąbrowskiego przez to, że jego melodia jest żywa i dobrze się śpiewa. Niewiele jest hymnów europejskich, w których jest szybkie tempo.