"Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów"

2 grudnia dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Pieguski” wyjechały na wycieczkę do Warszawy do „Wielkiej Fabryki Elfów”. O wizycie w tym miejscu marzy chyba każde dziecko. Wielka Fabryka Elfów to miejsce, w którym dzieci spotkają św. Mikołaja i przeżyją niesamowitą przygodę. W tym roku dzieci pomogły elfom odnaleźć przepis na świąteczne pierniczki, ulubiony przysmak św. Mikołaja. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy krótkiej historii Elfa Ważniaka. Następnie mieliśmy do wykonania kilka wyjątkowych zadań, w których musieliśmy pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz w odnalezieniu brakujących stron przepisu. Zadania wzbudziły sporo emocji. Przed nami była jeszcze jedna niespodzianka – spotkanie ze Św. Mikołajem, który wręczył każdemu dyplom za pomoc w uratowaniu świąt oraz pierniczki. Tego dnia grupy udały się również do kina „Helios” na warsztaty oraz seans filmowy pt. „Świąteczna niespodzianka”. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do przedszkola.