"Jak dobrze przedszkolakiem być o wszystkim marzyć, śnić, nie martwić niczym się i móc pobawić się" - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia odbyła się inauguracja programu „Optymistyczne Przedszkole – Królestwo Dzieci” podczas której dzieci odbyły marsz tryumfalny, w którym przedszkolaki maszerowały wokół przedszkola kolorowym korowodem w koronach na głowach jako członkowie Królestwa Dzieci, prowadzeni przez Króla i Królową.  Dzieci przechodziły przez wykonane w ubiegłym roku dywany, śpiewając Hymn Akademii i Hymn Optymistycznych Przedszkoli. Oficjalne zostały wprowadzone "Klejnoty Dzieciństwa" do życia przedszkola jako wartości takich jak: prawda, spokój, wiedza, serce, miłość, optymizm. Na zakończenie odbyły się zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej prowadzane przez instruktorów „Fit&Fun”. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Składamy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.