"Przyszedł Pan Wrzesień, a za nim Pani Jesień, puka w okna przedszkola Hej Dzieci! - woła"

Idzie drogą Pani Jesień, kosz z darami do nas niesie…
23 września dotarła do przedszkola jesienna pora roku. Na czele Pani Jesień, która wszyscy radośnie powitali. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor zielony, czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy.

Przedszkolaki uwielbiają liczyć, lubią tez tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie. W natłoku zabawy z wirującymi listeczkami, nadszedł czas na pracę plastyczną.

Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie jesiennych słoneczników oraz kaktusów.

Grupa Biedroneczki słoneczniki wykonała z makaronu oraz folii bąbelkowej, natomiast kaktusy dzieciaki wykonały z nazbieranych wraz z rodzicami kamyków. Na głowach naszych przedszkolaków gościły piękne wianuszki wykonane przez dzieci i ich rodziców z darów jesieni.