Pieguski

 • Urodziny Izy

     25 lutego w grupie "Piegusków" odbyły się 4 urodziny Izuni. Ziemia kręciła się wraz z Izą wokół słońca 4 razy, Izunia opowiadała nam o swojej rodzinie pokazywała małe buciki jakie nosiła będąc jeszcze bardzo malutka oraz nawlekała koraliki symbolizujące pory roku. Były życzenie, sto lat, pyszne cukierki oraz upominki od dzieci.

  Czytaj Więcej o: Urodziny Izy

  2021-02-25

 • Urodziny Łucji

  W piątęk obchodziliśmy urodziny Łucji , która kończy 4 lata!                                                    Znalezione obrazy dla zapytania: tort urodzinowy dla dziewczynki

  Słoneczko Monetessori pomagało nam uswiadomić , jak mija kolejny rok , kolejne pory roku i stajemy się coraz starsi.

  „Musi minąć cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg.
  Jeden rok, długi rok,
  cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg”

  Łucja przynisła zdjęcia ze swojego wczesnego dzieciństwa, wspólnie je obejrzeliśmy . Nie zabrakło tradycyjnego " Sto lat" .Pieguski  wykonały urodzinową książeczkę dla Jubilatki.

  Czytaj Więcej o: Urodziny Łucji

  2021-02-21

 • Dzień Brytyjski


       16 lutego w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Angielski". Tego dnia dzieci poznały ciekawostki Królestwa, dowiedziały się co najczęściej jadają Brytyjczycy i co warto zobaczyc w stolicy Angli Londynie. 

    Na podwieczorek Pieguski delektowały się ciasteczkami własnej produkcji, i popijały herbatkę według zwyczaju Anglików.

  Czytaj Więcej o: Dzień Brytyjski

  2021-02-18

 • Kuchcikowo w naszej grupie.

  W poniedziałek 15.02.21 r., dzieci z grupy Pieguski ,                                                            Znalezione obrazy dla zapytania: ciastka z anglii

              przygotowywały się do : British  Day.

   W ramach  kuchcikowa , przygotowywaliśmy ciasteczka , które będziemy próbować , podczas wizyty  u królowej. Z pewnością napijemy się też herbatki , może uda się zamienić kilka słów w jęz. angielskim.                                                 

  Czytaj Więcej o: Kuchcikowo w naszej grupie.

  2021-02-15

 • „Dzień dobrego słowa”

  12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dobrego Słowa". Pieguski znają ważne słowa jakie zmieniają świat. Proszę, Przepraszam, Dziękuje to codzienne drogowskazy bez których droga do doskonałości była by trudna. Maluszki w tym dniu poznały sekret Drzewa Życzliwości, szukały połówki złamanego serca oraz wykonały urocze walentynki dla ukochanego chłopca i dziewczynki.

  Czytaj Więcej o: „Dzień dobrego słowa”

  2021-02-14