"Wkrótce Wielkanoc"- KWIECIEŃ - Tydzień I - 29.03.2021r. - 2.04.2021.

 • Piątek- 02.04.2021r. - "Zaświeć się na niebiesko"

  Kochane Smerfy i Drodzy Rodzice Pocałunek

  Przedstawiamy propozycję na dzisiaj. Drugiego kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia corocznie rozmawiamy z dziećmi o rówieśnikach rozwijających się autystycznie, o ich sposobie poznawania świata oraz specyfice odbierania bodźców z niego płynących. Uczymy "bycia razem" - wspólnoty, a także poszanowania i godności dla każdego w naszym otoczeniu. Dlatego rekomendujemy piękny film o tej tematyce, piosenkę oraz zachęcamy do wykonania pracy plastycznej. Można również włączyć się w akcję "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" (szczegóły na plakacie zamieszczonym w aktualnościach na naszej stronie przedszkola oraz Fanpage'u). Ważne, aby w ten dzień integrować się z dziećmi, ponieważ wszystkie potrzebują miłości, opieki, zabawy i mądrości płynącej od Nas dorosłych.

   

  Czytaj Więcej o: Piątek- 02.04.2021r. - "Zaświeć się na niebiesko"

  2021-04-01

 • Czwartek - 1.04.2021r. - "Kółko i krzyżyk w Wielkanocnym wydaniu"

  Kochane Smerfy Pocałunek

  Zapraszamy do dzisiejszych zajęć w kolejnych dniach pracy zdalnej.

  → Dzisiejszego dnia zachęcamy Was do wykonania ćwiczeń grafomotorycznych, wycięcia zajączka i kurczaczka aby zgrać klasyczną grę kółko i krzyżyk. Zapraszamy również do multimedialnych ćwiczeń matematycznych – usiądź wygodnie i do dzieła.

  → Proszę pamiętać, że wszystkie wykonane prace zbieramy i przynosimy do przedszkola w formie książeczki.

  → Na bieżąco uzupełniamy Smerfową  „Tablicę zadań” (umieszczona jest w poniedziałkowych plikach do pobrania)

  → W dalszym ciągu zachęcamy do przesyłania zdjęć w aplikacji Messenger przedstawiających dzieci oraz wytwory ich pracy. W ten sposób możemy mieć kontakt z naszymi przedszkolakami za którymi bardzo tęsknimy.

  → Mamy nadzieje że korzystacie z zestawu ćwiczeń i zadań z emocjami rozpoczynający tydzień.

  → Przypominamy o myciu rączek po skorzystaniu z toalety, po zabawie i obowiązkowo przed jedzeniem. Pamiętajcie o tym codziennie, to bardzo ważne !

   

  Czytaj Więcej o: Czwartek - 1.04.2021r. - "Kółko i krzyżyk w Wielkanocnym wydaniu"

  2021-03-31

 • Środa - 31.03.2021r. - "Marmurkowe pisanki"

  Kochane Smerfy Pocałunek

  Zapraszamy do dzisiejszych zajęć w kolejnych dniach pracy zdalnej.

  →Proszę pamiętać, że wszystkie wykonane prace zbieramy i przynosimy do przedszkola w formie książeczki.

  →W dalszym ciągu zachęcamy do przesyłania zdjęć w aplikacji Messenger przedstawiających dzieci oraz wytwory ich pracy. W ten sposób możemy mieć kontakt z naszymi przedszkolakami za którymi bardzo tęsknimy.

  → Mamy nadzieje że korzystacie z zestawu ćwiczeń i zadań z emocjami rozpoczynający tydzień. Dzisiejszego dnia zachęcamy Was do wykonania pracy plastyczno - sensorycznej, przeczytania wiersza i odpowiedzenia na pytania oraz nauczenia się słów piosenki pt.; "Nasz Szaraczek". Pamiętajcie aby ćwiczenia wykonywać dokładnie i starannie. Wasze rączki muszą być dobrze przygotowane do pisania. Przypominamy o myciu rączek po skorzystaniu z toalety, po zabawie i obowiązkowo przed jedzeniem. Pamiętajcie o tym codziennie, to bardzo ważne !

  Czytaj Więcej o: Środa - 31.03.2021r. - "Marmurkowe pisanki"

  2021-03-30

 • Wtorek - 30.03.2021r. - "Matematyka bez drukowania w Wielkanocnym klimacie"

  Kochane Smerfy!

  Mamy nadzieje że korzystacie z zestawu ćwiczeń i zadań z emocjami rozpoczynający tydzień. Dzisiejszego dnia zachęcamy Was do obejrzenia filmu o tradycjach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Poproście rodziców aby pomogli Wam w matematycznym kodowaniu. Pamiętajcie aby ćwiczenia wykonywać dokładnie i starannie. Wasze rączki muszą być dobrze przygotowane do pisania. Przypominamy o myciu rączek po skorzystaniu z toalety, po zabawie i obowiązkowo przed jedzeniem. Pamiętajcie o tym codziennie, to bardzo ważne !

  Czytaj Więcej o: Wtorek - 30.03.2021r. - "Matematyka bez drukowania w Wielkanocnym klimacie"

  2021-03-30

 • Poniedziałek - 29.03.2021r. - "Zajączek Wiekanocny"

  DRODZY RODZICE!

  W obliczu nowej rzeczywistości, związanej z epidemią, pragniemy wesprzeć Was w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Zależy nam na poczuciu, że nie zostawiamy Was i naszych cudownych przedszkolaków samych. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy dla Was. Działamy i przygotowujemy propozycje do inspirujących zabaw z dziećmi tak, aby mogły one, kiedy zaistnieje chęć podjąć naukę poprzez zabawę.

  Jesteśmy przekonane, że doskonale znacie swoje dzieci, ufamy, że świetnie razem potraficie się bawić. Mamy nadzieję, że systematycznie zamieszczane na stronie internetowej przedszkola propozycje aktywności przygotowywane przez nas ułatwią Państwu i uatrakcyjnią czas spędzany w domu.

  Dzieci uczą się świata poprzez zabawę zarówno w przedszkolu jak i poza nim. Warto pamiętać, że dziecko ma prawo czuć się zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Nie wahajmy się zapytać, na co ma ochotę, jak chciałoby się pobawić. Dajmy dziecku wybór. Ono najlepiej wie, czego potrzebuje do rozwoju, zapewniamy, że coś wybierze. Zaufajmy mu.

  Zachęcamy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

  Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i mimo wszystko radości z bycia razem.

   

  Zapraszamy do dzisiejszych zajęć.

  Prosze pamiętać, że wszystkie wykonane prace zbieramy i przynosimy do przedszkola w formie książeczki.

  W dalszym ciągu zachęcamy do przesyłania zdjęć naszej grupie w aplikacji Messenger przedstawiających dzieci oraz wytwory ich pracy.

  W ten sposób możemy mieć kontakt z naszymi przedszkolakami za którymi bardzo tęsknimy.

  Czytaj Więcej o: Poniedziałek - 29.03.2021r. - "Zajączek Wiekanocny"

  2021-03-27