Wakacyjne Zabawy

• Wakacyjne zabawy na dworze z dziećmi

Wakacje, czas wyjazdów, odpoczynku i ładowania akumulatorów na kolejne miesiące. Dziś  mamy dla Was kilkadziesiąt propozycji na wspaniale spędzony czas z dziećmi i moc zabaw z dziećmi na dworze.

1. Pobawcie się w ciuciubabkę. Ta zabawa, która dostarcza nie tylko dzieciom masę radości. Jedna z osób ma zawiązaną chustkę na oczach i łapie innych, którzy przed nim uciekają.

2. Obserwujcie gwiazdy, kilka pięknych wieczorów i nocy spadających gwiazd przed nami. Polecam jakociekawą atrakcję z dziećmi.

3. Pójedzcie do zoo lub do parku ze zwierzętami.

4. Puście latawiec, który sami zrobicie. Można rozpocząć od kupna gotowego modelu, a kiedy zabawa Wam się spodoba, można pomyśleć o budowaniu własnych modeli.

5. Pobiegajcie w deszczu i poskaczcie po kałużach, letni ciepły deszcz a ile frajdy z zabawy.

6. Pograjcie w chłopka i porysujcie kredami po chodniku

7.  Warsztaty kreatywne i  malowanie w plenerze. Polecam malowanie liśćmi, malowanie na tablicy lub malowanie palcami. Wykorzystywanie niepotrzebnych kartonów z przesyłek, może to być świetną zabawą.

8.  Zbudujcie zamek z piasku, ogromna radość z jego burzenia.  Zabawę w piaskownicy uwielbiają chyba wszystkie dzieci.

9. Pójdzcie  do lasu w poszukiwaniu śladów zwierząt. (Uważajcie na kleszcze i komary).

10. Puszczajcie wielkie bańki mydlane.

11. Pojedzcie na wycieczkę pociągiem, tramwajem.

12. Pojedzcie na lotnisko. Widok wielkich maszyn unoszących się nad nami zawsze sprawiał uśmiech na buzi dziecka.

13. Pobawcie się w chowanego

14. Poszukajcie czterolistnej koniczyny, zapewni wam szczęście na wiele lat.

15. Zróbcie namiot-szałas pod drzewem i  dzień książkowych odkryć.

16. Wybierzcie się na wycieczkę rowerową.

Czytaj Więcej o: Wakacyjne zabawy na dworze z dziećmi

2020-06-30