"Dzieciaki Mleczaki" – realizacja projektu

„Dzieciaki Mleczaki to akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę, chcemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Dlatego też z naszymi przedszkolakami przeprowadziłyśmy cykl zajęć, na których dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat mleka i jego właściwości. Rozwiązywały wiele zagadek z tym związanych, wykonały prace plastyczne, kodowały, rozwiązywały sudoku oraz wiele innych ciekawych zadań o mleku i jego przetworach. Zajęcia bardzo podobały się naszym Smerfikom, chętnie wykonywały zadania.